یکی از مهم‌ترین ارکان برای قبولی در آزمون آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی آشنایی با  نمونه سوالات آیین‌ نامه قبل از امتحان آیین‌نامه است. آزمون آنلاین آیین‌نامه درواقع محیطی مانند محیط آزمون آیین‌نامه‌ای که در آموزشگاه‌های رانندگی از هنرآموزان آموزشگاه‌های رانندگی و متقاضیان گواهینامه پایه ۳ گرفته می‌شود را فراهم می‌کند. ازآن‌جهت که شما می‌توانید در زمان ۲۵ دقیقه به سؤالات آیین‌نامه به ترتیب براش شما نمایش داده می‌شود پاسخ دهید.

در انتهای هر آزمون آنلاین آیین‌ نامه می‌توانید کارنامه خود در آن آزمون را ببینید و همین‌طور پاسخ‌های صحیح هرکدام از سؤالات را مرور کنید و ببینید پاسخ‌های اشتباه کدام بوده‌اند.

علاوه بر امکان آزمون آنلاین آیین‌نامه شما متقاضیان گواهینامه پایه ۳ می‌توانید  نمونه سوالات آیین‌ نامه با جواب که به‌صورت پی‌دی‌اف است نیز بببیند و بخوانید که در این صورت در هرجایی که باشید می‌توانید این نمونه سؤالات آیین‌نامه را پرینت بگیرید و مرور کنید.

چیزی که بسیار مهم است این است که حل نمونه سؤالات آزمون آیین‌نامه اصلی می‌تواند تأثیر به سزایی در قبولی در امتحان آیین‌نامه اصلی داشته باشد. بنابراین توصیه اکید می‌کنیم که قبل از اینکه در امتحان آیین‌نامه شرکت کنید حتماً مهم‌ترین پرتکرارترین و سخت‌ترین سؤالات آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی را دریافت کنید و آن‌ها را با جواب صحیح بخوانید.

سعی کنید حتماً ابتدا نمونه سؤالات آیین‌نامه را خود حل کنید و پس از آن‌ها جواب صحیح را ببینید و سعی کنید نقاط ضعف خود را در هنگام حل نمونه سؤالات آیین‌نامه بیابید و تلاش کنید که با خواندن کتاب آیین‌نامه آن‌ها را رفع نمایید.

شما می‌توانید برای دریافت نمونه سؤالات آیین‌نامه اصلی به وب‌سایت دکتر رانندگی مراجعه نمایید.